Posilnenie panvového dna pre lepší orgazmus? Vyskúšajte tieto 4 cviky!

Hoci je panvové dno skryté pred zrakmi okolia, musíme ho posilňovať rovnako ako zvyšok nášho tela. Cviky na posilnenie panvového dna prispievajú ku kontrole nad močovým mechúrom a zvyšujú intenzitu ženského aj mužského orgazmu.

4 cviky pre posilnenie panvového dna

Silné panvové dno vám môže zlepšiť orgazmus

Prečo posilňovať svaly panvového dna

Svaly panvového dna sa nachádzajú medzi vašimi nohami. Začínajú približne pri lonovej kosti na prednej strane a pokračujú dozadu až k chrbtici. Majú tvar praku a ich hlavnou úlohou je držať orgány panvového dna namieste. Ochraňuje najcennejšie orgány ako maternica, vagína, črevá a močový mechúr.

Pravidelným posilňovaním zabránime úniku moču, podporíme regeneráciu po pôrode alebo gynekologických zákrokoch. Okrem zdravotných benefitov cviky podporujú aj sexuálnu stránku! Ak máte problém s dosiahnutím orgazmu, zacvičte si. Posilnenie panvového dna prispieva k dosiahnutiu orgazmu a celkovo zvyšuje sexuálnu citlivosť.

Nájdite tie správne svaly

Skôr ako začneme so samotným posilňovaním, nájdeme tie správne svaly. Najlepší spôsob, ako identifikovať svaly, je pri cikaní. Pokojne si sadnite na WC a začnite vykonávať potrebu. Snažte sa po pár sekundách moč zastaviť. Takto to spravte ešte párkrát a potom už môžete svaly úplne uvoľniť.

Táto identifikácia bohužiaľ nie je cvičením. Je to len akási príprava na sucho. Stop test je super technika na spoznanie svojho tela a na prípravu k samotnému cvičeniu.

Vyskúšajte Kegela

Asi najznámejšie cviky na posilnenie panvového dna sú Kegelove cviky. Pán doktor Kegel prišiel s týmito cvikmi, aby pomohol svojím pacientom pri inkontinencii. Neskôr sa zistilo, že cviky pomáhajú mužom bojovať so zlou erekciou a dámam pomáhajú pri dosiahnutí orgazmu. Kegelove cviky patria medzi tie najľahšie. Cvičiť môžete doma, v škole, práci alebo len tak v bare pri drinku. Pohyb svalstva nevidno a môžete sa tak o svoje panvové dno starať kedykoľvek.

Keď ste správne identifikovali svaly panvového dna, stiahnite ich k sebe. Ak ste stiahli správne svaly pocítite v panvovej oblasti ich mierny pohyb smerom nahor. Predstavte si v hlave, že tieto svaly sú akýsi výťah. Sťahovaním ho pomaly posúvate hore alebo dole. Čím viac stiahnete, tým pôjde vyššie. Keď posuniete výťah hore, zadržte ho tam na pár sekúnd a až potom pomaly uvoľnujte. Cviky sa odporúča opakovať trikrát za deň. Pri cvičení nezabúdajte na správne dýchanie!

Cviky z posilky

Medzi cviky na posilnenie panvového dna zaraďujeme ak klasické pohyby z posilky, ktoré môžete robiť aj doma.

Mostík

Pamätáte si ešte na mostík z materskej alebo základnej školy? Tento jednoduchý, ale o to účinnejší cvik, spevní vaše panvové dno. Ľahnite si na chrbát. Nohy pokrčte v kolenách a ruky položte pozdĺž tela na zem. Nadvihnite panvu hore a vydržte 10 sekúnd. Nezabúdajte stále dýchať. Po 10 sekundách položte panvu opäť na zem. Mostík opakujte 10-krát.

Drep o stenu

Oprite sa chrbtom o stenu, nohy rozkročte na šírku ramien. Nadýchnite sa, zapojte panvové svalstvo a choďte smerom dolu. Stále sa pri tom opierajte o stenu. Keď budete približne v polohe, ako keď sedíte na stoličke, zastavte sa a držte svalstvo stiahnuté 10 sekúnd. Taktiež opakujte 10-krát.

Jumping Jacks

Posledným základným cvikom je jumping jacks alebo hvizeda. Začnite s nohami spojenými k sebe a s rukami pri tele. Po skočení nohy roztiahnite na šírku ramien a zároveň zdvihnite ruky nad hlavu tak, aby sa vám prsty takmer dotýkali. Opakujte 10-krát.

Cviky na posilnenie panvového dna prispievajú k lepšiemu zdraviu, kondičke, ale aj k intenzívnejším sexuálnym zážitkom. Vďaka nim ľahšie dosiahnete orgazmus a sex sa stane nezabudnuteľným zážitkom.

 

 

5.00 avg. rating (96% score) - 2 votes