Sexuálny tréning alebo 8 krokov k úžasnému sexu

Kvalitný sex, bohužiaľ, nie je samozrejmosťou. Problémy ako predčasná ejakulácia, slabá erekcia, znížené libido alebo neschopnosť dosiahnuť orgazmus sa v partnerských spálňach objavujú čoraz častejšie. Môže za ne stres, zameriavanie sa na výkon, strach zo zlyhania a neraz i vzťahové problémy. Sexuálna frustrácia je najobvyklejšou príčinou nevery a využívania sex ponúk erotických portálov. Zachráňte svoj vzťah pred krachom. Kvalitný sex si môžete natrénovať!

8 krokov k úžasnému sexu

Podmienky pre tréning

Základným predpokladom úspechu je ochota a aktívny prístup oboch partnerov. Ďalej budete potrebovať už len nerušené prostredie, príjemnú atmosféru a čas.

Ako pri každom tréningu, i tu je nevyhnutné opakovanie cvičení a zachovanie postupnosti. Jednotlivé kroky precvičujte denne aspoň hodinu. K ďalšiemu kroku prechádzajte až vtedy, keď máte ten predchádzajúci obaja perfektne zvládnutí.

Ak sa budete striktne držať pokynov, váš sex nadobudne nový rozmer. Vaša pozornosť sa presunie z výkonu, času a počtu orgazmov na plné prežívanie telesných pocitov. Tréning je vhodný pre všetky sexuálne problémy s výnimkou porúch, ktoré majú zdravotný základ. Vhodný je i pre partnerov, ktorí netrpia nijakou zo spomínaných dysfunkciou, ale napriek tomu pociťujú sexuálny nesúlad alebo nespokojnosť.

Tak poďme cvičiť!

8 krokov k úžasnému sexu:

  1. Krok: Telesné dotyky – Naučte sa vychutnávať si dotyky partnera. Obaja ste nahí a pri tlmenom svetle sa venujete jeden druhému. Žena si pohodlne ľahne a muž sa jej nežne dotýka. Môžete využiť hladkanie, škrabkanie, masírovanie. Dotyky striedajte a venujte sa rôznym častiam tela. Zabudnite na bežné starosti a komunikujte len o tom, čo sa práve deje. Hovorte si, čo sa vám páči, čo nie, ktoré dotyky sú vám navzájom príjemné. Približne v polovici si úlohy vymeňte. Pokojne sa môžete povenovať i hladkaniu intímnych partií o dosiahnutie orgazmu sa však v tejto fáze neusilujte. Sex je zatiaľ tabu.
  2. Krok: Dráždenie pohlavných orgánov ženyIde o nácvik dráždenia klitorisu a vonkajších pohlavných orgánov. Je veľmi užitočný najmä pre ženy, ktoré sex ponuky tohto druhu zaryto odmietajú a pre menej skúsených alebo viac sebeckých pánov. Na úvod si krátko zopakujte predchádzajúce cvičenie. Následne sa muž posadí a žena si sadne chrbtom k nemu. Nohy majú obaja mierne rozkročené, žena si nohy preloží cez mužove. Cvičenie sa začína tým, že partner hladká ženu na prsiach a na vnútornej strane stehien. Žena mu potom vedie ruku cez svoje pohlavné orgány. Smeruje jeho dotyky tak, aby jej to bolo príjemné. Môže meniť tempo i tlak. Ak je to potrebné, použite lubrikačný gél. Dosiahnutie orgazmu je na mieste, no nie je nevyhnutné. Dôležité je, aby si žena užila orgazmus bez zábran tak ako jej to je príjemné. Slastné vzdychy a výkriky sú na mieste.
  3. Krok: Dráždenie pošvyCieľom tohto kroku je nácvik dráždenia prednej steny pošvy alebo slávne známeho bodu G. Pred začatím nácviku je vhodné krátke zopakovanie predchádzajúceho bodu. Nevyhnutné je dostatočné zvlhnutie. Žena si ľahne a muž do nej vnikne najskôr jedným prstom. Jemnými masážnymi pohybmi stimuluje prednú stenu pošvy v smere k brušnej stene. Dlaň druhej ruky si môže položiť na partnerkino bruško. Pri dostatočnom vzrušení môže muž pokojne použiť i dva prsty. Úlohou ženy je užívať si dotyky a dať partnerovi najavo, čo jej je príjemné. Dostatočným dráždením je možné u ženy vyvolať vaginálny orgazmus, čo je skutočne vrcholný zážitok. Mnohé ženy však týmto spôsobom vyvrcholenie nikdy nedosiahnu. V tom prípade môže partner cvičenie ukončiť dráždením klitorisu. Dosiahnutie orgazmu je v tomto kroku nácviku žiaduce, nie nevyhnutné.
  4. Krok: Dráždenie penisuCvičenie je zvlášť účinné pre mužov s poruchami erekcie, ale aj pre ženy, ktoré majú s dráždením penisu menej skúseností alebo sú v tejto oblasti zväzované predsudkami. Vhodné je začať vzájomným hladkaním a navodením vzrušenia. Muž si ľahne na chrbát a vedie ruku žene tak, aby mu boli jej dotyky príjemné. Užíva si bez toho, že by sa zameriaval na dosiahnutie erekcie alebo ejakulácie. Vhodné je stimuláciu občas prerušiť a nechať erekciu poklesnúť. Následne možno opäť pokračovať. V prípade potreby použite lubrikačný gél. Na záver je vhodné nechať prebehnúť ejakuláciu, ale nie je to nevyhnutné.
  5. Krok: Predĺžené dráždenie penisuCvičenie je zvlášť užitočné pre pánov s predčasnou ejakuláciou. Žena sa hrá s partnerovým penisom podobne ako v predchádzajúcom kroku. Ak muž pocíti blížiacu sa ejakuláciu, dá partnerke znamenie. Tá prestane s dráždením a dvomi prstami mu na pár sekúnd pevne stisne penis tesne za žaluďom. Ejakulácia i erekcia sa prerušia. Po krátkej prestávke žena pokračuje v dráždení. Cvičenie opakujte niekoľkokrát za sebou. V poslednom opakovaní nechajte ejakuláciu prebehnúť.
  6. Krok: Dotyky pohlavných orgánovCvičenie začnite vzájomnými dotykmi a navodením vzrušenia. Pri dostatočnom zvlhnutí si žena sadne mužovi na kolená. Chvíľu si môžete užívať vonkajšie dotyky pohlavných orgánov a následne si žena zavedie celý penis do pošvy. Obaja zostaňte nehybní a iba si vychutnávajte telesné pocity. Muž sa sústredí na dotyky pošvy na penise, žena si užíva prítomnosť penisu v pošve. Jediný, kto má dovolené sa hýbať je žena. Ak je jej to príjemné, môže pomaly hýbať bokmi a užívať si zmenu polohy. Muž zostáva pasívny a vychutnáva si pohyby. Vzájomne si hovorte, ktoré dotyky sú vám príjemné a ktoré menej. Ak sa muž priblíži k ejakulácii, žena ju preruší nacvičeným spôsobom. V neskorších fázach cvičenia bude stačiť, ak sa žena prestane pohybovať a muž bude schopný ukontrolovať priebeh ejakulácie sám.
  7. Krok: Dráždenie klitorisu s penisom v pošveCieľom cvičenia je dosiahnutie klitoriálneho orgazmu so súčasným zavedením penisu do pošvy. Začnite vzájomným dráždením. Následne si žena nasadne na penis a obaja zostanete nehybní alebo sa pohybujete len málo. Partner začne s jemným dráždením klitorisu a pokračuje dovtedy, kým žena nedosiahne orgazmus. Až následne pohybuje penisom v pošve tak, aby dosiahol vyvrcholenie i on. V neskorších cvičeniach sa môžete snažiť o časové zosúladenie orgazmu. Muž dráždi žene klitoris a ako sa ona približuje k orgazmu, začnú spoločne zrýchľovať pohyby tak aby vyvrcholili takmer súčasne.
  8. Krok: Koitálne pohyby – Cieľom cvičenia je naučiť sa dosiahnuť orgazmus bez dráždenia klitorisu rukou. Klitoris je dráždený pri pohyboch behom súlože o telo partnera. Najvýhodnejšia je poloha žena hore, pričom žena sa vystrie a posúva panvu po panve muža. Vhodná je aj klasická misionárska poloha, pri ktorej žena po zasunutí penisu pritlačí nohy k sebe. Pokojne môžete polohy vystriedať alebo nájsť iné, vlastné, ktoré vám budú viac vyhovovať. V tejto fáze sa už nebojte experimentovať a hľadajte to, čo vám bude obom príjemné. Nezabúdajte sa sústrediť na svoje pocity a komunikujte.

 

4.67 avg. rating (92% score) - 3 votes