Vytvarujte si postavu pomocou sexu

Chudnutie sexom skutočne funguje. Možno ste počuli mýty o tom, že pri sexe chudnú len baby a na pánov tento účinok nemá. Keď sa však obaja poriadne rozpálite, vyskúšate nové veci, zložitejšie aj jednoduchšie polohy, sex môže byť príjemnou náhradou cvičenia v posilke.

Chudnutie sexom je skvelá alternatíva k posilňovni

Viete, koľko kalórií môžete pri sexe spáliť?

Nebuďte pasívni

Ak sa chcete pri sexe zbaviť aj pár kilogramov, nehrajte mŕtveho chrobáka a poriadne sa do toho vložte. Pri pohybe panvou zapájate spodné svaly brucha a môžete sa tak zbaviť pár tukových vankúšikov v tejto oblasti.

Nespoliehajte sa len na partnera, ale hýbte sa s ním. Snažte sa zapájať každý sval na tele. Držte sa rukami, buďte na všetkých štyroch. Pri akejkoľvek polohe si môžete aj pekne zacvičiť, pokiaľ nebudete pasívny a zapojíte svoje telo.

Vyberte si polohu

Najjednoduchšia poloha, ktorá vedie k chudnutiu sexom, je misionár. Keď je partner na vás, musíte sa ho snažiť trošku držať od tela, aby vás nerozpučil. Okrem rúk a svalov panvového dna, však môžete zapojiť aj nohy. Zdvihnite ich do vzduchu a snažte sa vydržať v tejto pozícií čo najdlhšie.

Keď jazdíte na partnerovi, zapájate centrálnu časť tela. Snažte sa na ňom udržať a nohami sa tisnite postupne viac k nemu. Ako keby ste ho chceli nimi rozpučiť. tento pohyb sa vyrovná cvičeniu na stroji v posilňovni.

Máte radi sex zozadu? Populárny doggy style dokáže potrápiť vaše telo. Držte sa na kolenách a vystretých rukách. Posilnite tak chrbát, ruky aj nohy. Prípadne si môžete ľahnúť a partner si zozadu ľahne takisto na vás. Budete mať na sebe záťaž, ktorú sa budete snažiť dvíhať hore.

Vyskúšajte zaujímavé miesta

Chudnúť nemusíte len v posteli. Vyskúšajte možno netradičnejšie prostredie a posilnite, tak aj celé telo. Skúste stáť pri kuchynskej linky, opierať sa o stôl alebo naň partnerku položte. Vy budete stáť, ona ležať a v pokoji bude posilňovať svaly panvového dna.

Zaujímavý je aj sex v sprche. Obaja stojíte, všetko sa kĺže, a preto sa snažíte udržať, aby ste nespadli. Zároveň však hýbete panvou tam a späť. Nebojte sa vyskúšať aj nové veci. Nové polohy alebo miesta zlepšia váš sexuálny život a dostanú vás do formy.   

Koľko môžem spáliť kalórií?

Kalórie nespaľujete len sexom, ale aj bozkávaním. Zapájate svaly tváre a robíte takú malú tvárovú gymnastiku. Výsledkom je krajšia, napnutejšia pleť bez vrások. Nepotrebujete si kupovať drahé krémy a celý omladzovací proces prebieha prirodzeným spôsobom.

To, koľko kalórií spálite, záleží od záťaže a dĺžky sexu. Funguje to rovnako ako v posilňovni. Čím viac sa snažíte, tým viac spálite. Preto je dôležité byť pri sexe aktívnym. Dokonca aj pri takom vyzliekaní pálime tukové zásoby.

Aktívna hodina bozkávania spáli 68 kalórií. Vyzliekanie okolo 8 kalórií a sex 144 kalórií za 30 minút. Ak k všetkému pridáte ešte masáž, navýšite výdaj o 80 kalórií za hodinu. Keď si to teda zrátame, predohrou, bozkávaním a milostným aktom môžeme dokopy spáliť až 300 kalórií. Nebojte sa preto experimentovať, užívať si milovanie a viac sa zapájať. Uvoľníte svoje telo, myseľ a ešte aj pár kalórií.

5.00 avg. rating (97% score) - 4 votes