Aká je priemerná dĺžka penisu?

Priemerná dĺžka penisu je takmer v každej krajine iná. Aj preto chcú muži a ženy vedieť, kedy je dĺžka penisu “normálna” a kedy už môžeme hovoriť o poriadnom úde.

Priemerná dĺžka penisu je 12,9 dentimetra

Ženy a ich pohľad na vec

Experti z National Academy of Science prišli so štúdiou, v ktorej zisťovali, ako sa na dĺžku penisu pozerajú ženy. Chlapi, môžete byť pokojní. Väčšina žien pokladá penis za malý až keď má pod 7,59 centimetrov. Samozrejme, na veľkosť penisu sa pozerajú komplexne. Vždy si ju porovnávajú s výškou muža. Na druhej strane, záujem o obdarenejších mužov majú dámy, ktoré pravidelne zažívajú vaginálny orgazmus. Tým ostatným je dĺžka viac menej ukradnutá.

Podľa iného prieskumu časopisu Cosmopolitan až 89 % z opýtaných dám na dĺžke penisu ich frajera nezáleží. A viac ako polovica z nich má v posteli priemerného chlapa. Zvyšných 33 % žien tvrdí, že ich partner zapadá do skupiny tých obdarenejších.

Antická socha s malým penisom

Antická socha s malým penisom

Veľkosť penisu mužov trápi

Horšie vnímajú dĺžku svojej pýchy muži. Samozrejme, nemôžeme im to zazlievať. Je to ich hlavný nástroj, ktorým chcú zapôsobiť na ženy. Podľa štúdie Journal Health Psychology, môžeme zaradiť trápenia s dĺžkou do rovnakej kategórie, ako nespokojnosť s výškou a váhou.

Psychiater David Veale uskutočnil na King’s College London experiment. Zavolali si 173 chlapov, ktorí najskôr vyplnili dotazník. Otázky sa týkali ich pohľadu na svoje telo, erektilnú funkciu a samozrejme o trápeniach s penisom. 46 mužov dokonca súhlasilo, že si svoj penis nechajú odmerať.

A výsledky? 30 % mužov odpovedalo, že sa trápia so svojím penisom. Okolo 35 % respondentov bolo spokojných so svojou dĺžkou a zbytok zostal na akomsi neutrálnom bode. Starší muži, gayovia a bisexuáli preukazovali svoju nespokojnosť najčastejšie. Gayovia a bisexuáli sa podľa prieskumu na svoje telo pozerajú kritickejšie.

Zaujímajú vás aj výsledky merania? Penisy zapojené do výskumu merali v pokojnom stave od 7 do 18 centimetrov a vo vzrušenom stave od 10 do 20 centimetrov. Je však paradox, že aj obdarenejší muži sa sťažovali na svoju dĺžku. Celý tento problém je prevažne psychický.

Aká je priemerná dĺžka penisu?

Pri štúdiách ešte na chvíľku zostaneme. Odpovedať na túto otázku sa pokúsili už mnohí. Journal of Urology našiel pri svojom výskume najviac mužov, ktorých priemerná dĺžka penisu bola 8,8 centimetrov v pokojnom stave a 12,9 cm v pozore. Našli ste sa medzi nimi?

Ďalšie zistenia vás určite neprekvapia. Neexistuje prepojenie s vekom a dĺžkou penisu a takisto neexistuje prepojenie medzi normálnym a stoporeným stavom. V druhom prípade sa penis dokáže až niekoľkonásobne zväčšiť.

Existuje množstvo štúdií, ktoré sa zaoberali priemernou dĺžkou penisu, ale iba niektoré z nich zapadajú do kategórie dôveryhodných. Vo väčšine prípadov vypĺňajú údaje o dĺžke samotní muži. A tí si radi zopár centimetrov prihodia.

Veľkosť penisu

V antických výjavoch väčšinou nenájdete naozaj veľké penisy

Ako sú na tom tínedžeri?

Otázka dĺžky najčastejšie trápi tínedžerov. Blížia sa ich prvé sexuálne zážitky a pred vyvolenou slečnou chcú vyzerať čo najlepšie. Pohlavné orgány u chlapcov sa vyvíjajú postupne. U 9 až 10 ročných chlapcov už pozorujeme zmenu dĺžky pohlavného údu. V niektorých prípadoch si však počkajú na plnú veľkosť až do 14-tich narodenín. Puberta dokáže divy.

V príručkách a medických knižkách nájdeme najčastejšie takéto delenie:

  • 10 až 11 rokov: od 4 do 8 cm
  • 12 rokov: 5 až 10 cm
  • 14 rokov: 6 až 14 cm
  • 15 rokov: 8 až 15 cm
  • 16 rokov: 10 až 15 cm
  • 17 rokov: 10 až 16 cm
  • 18 rokov:: 11 až 17 cm

Či už patríte medzi priemery, alebo sa im vymykáte, netrápte sa svojou veľkosťou. Vieme, ľahšie sa to povie ako urobí. Ale verte, že niekde po svete pobehuje žena, ktorá vás bude mať rada aj pre iné kvality.

 

 

4.00 avg. rating (82% score) - 2 votes