Venušin pahorok je najkrajšie pohorie na svete

O Venušinom pahorku ste už počuli určite veľakrát. Je vám však jasné, čo to ten Venušin pahorok presne je a kde sa na ženskom tele nachádza?

venušin pahorok

Tento poetický názov nesie po Venuši, bohyni Starovekého Ríma, ktorá sa po stotožnení so starogréckou bohyňou Afrodité, stala bohyňou lásky a manželstva. A keďže je Venušin pahorok práve akousi vstupnou bránou k ženským orgánom lásky, dostal pomenovanie práve po nej.

Kde ho nájdem

Venušin pahorok (lat. mons pubis) je časť ženského tela, ktorá sa nachádza pod bruškom a pokračuje smerom dole veľkými pyskami ohanbia. Tvorí známe ženské lono. Je to tzv. trojuholník, ktorý je trošku vyvýšený vďaka tukového tkanivu, ktoré vytvára mäkší“ povrch. Práve túto partiu tela nám spredu zakrývajú nohavičky alebo spodný diel plaviek.

Počas puberty sa dievčatám začne práve toto miesto ochlpovať. Ženy sa zvyčajne snažia týchto chĺpkov zbaviť holením, strojčekom alebo depiláciou, treba však vedieť, že aj toto ochlpenie má svoju funkciu. Chráni vnútorné ženské partie, ktoré sa nachádzajú na dolnom konci pahorku pod veľkými pyskami ohanbia.

Venušin pahorok sa nachádza nad vagínou

 

Holiť alebo neholiť?

Niektoré dámy si zvyknú chĺpky pahorku rôzne obstrihávať. Či už do tvaru pásika, srdiečka alebo do štvorčeka. Niektoré ženy sa tu tiež dávajú tetovať, ale samozrejme, už ide o extrémnejšie prípady. Väčina žien uprednostňuje hladkú pokožku bez chĺpkov alebo len jemný koberček. Majte však na pamäti, že keď už raz s holením začnete, vrátiť sa späť k ochlpeniu môže byť nepríjemné a vyžaduje si strpenie. Kým vám totiž chĺpky dorastú, môžu vám spôsobiť nepríjemné šteklenie.

 

Venušin pahorok ako zdroj vzrušenia

Venušin pahorok je oddávna magnetom pre mužov a obom pohlaviam spôsobuje rozkoš. Práve táto časť ukrytá v nohavičkách býva súčasťou predohry. Stimuláciou týchto partií, ich hladením, trením a bozkávaním sa zvyšuje erotická túžba po sexe. Ak chcete partnerku na sex dôkladne pripraviť, mali by ste venovať tejto partii zvýšenú pozornosť.

Dôležité je uvedomiť si, že každá žena ho má iný a výnimočný, a že žiadna by sa jeho veľkosťou nemala zbytočne trápiť.

3.50 avg. rating (76% score) - 2 votes