Ako sa pripraviť na prvý sex v 5 krokoch

5 krokov, ako sa pripraviť na prvý sex

Prvý sex. Aké máte pocity pri vyslovení týchto slov? Možno si spomeniete na svoje vtipné príhody a možno sa vám začnú potiť dlane od stresu. Prvého milovania sa boja takmer všetci. My vám prezradíme, ako sa pripraviť na prvý sex rýchlo a bezbolestne.

Krok číslo 1: Hlavne dobrovoľne

Nikto vás nemôže nútiť k prvému milovaniu. Keď sa na to necítite, jednoducho to nerobte. Nebojte sa svojmu priateľovi alebo priateľke povedať nie. Odmietnite ho šetrne a vyhnete sa tak zranenému mužskému egu. Najlepší prístup, ktorý môžete zvoliť, je otvorenosť. Povedzte mu, prečo sa na to ešte necítite, nebojte sa rozprávať o svojich pocitoch. Rozhovor možno vaše obavy úplne zaženie alebo zistíte, že na prvé milovanie máte ešte čas. Ak podľahnete tlaku a pustíte sa do milovania nedobrovoľne, celý akt bude pre vás ešte bolestivejší a nepríjemnejší. Takýto zážitok zostane vo vás až do konca života.

Krok číslo 2: Miesto prvého sexu

Poctivo si vyberte miesto, kde sa chcete prvýkrát milovať. Nemusí to byť zadné sedadlo jeho auta a ani opustená chatrč v horách. Milujte sa na mieste, kde sa cítite pohodlne a bezpečne. Nie je nič horšie ako pocit strachu, či sa nevrátia rodičia skôr. Vždy si naplánujte dostatok času. Vyhnite sa stresu, ktorý by vám inak bránil uvoľniť sa. Pokojná a intímna atmosféra je základ pekného a nezabudnuteľného milovania.

Krok číslo 3: Atmosféra

Intímna atmosféra dokáže zázraky. Pustite si do pozadia obľúbenú hudbu alebo film. Ak sa hanbíte, pokojne vypnite svetlo alebo sa zababušte pod perinu. Vôbec sa nebojte hanblivosti. Hlavne si nemyslite, že hneď na prvý pokus musíte byť profesionálka z verejného domu. Každý robí chyby. Prvý sex je o spoznávaní a skúšaní nových vecí. Dajte si záležať aj na atmosfére.

Krok číslo 4: Ochrana

Vždy, vždy, vždy myslite na ochranu. Nenechajte sa prevalcovať partnerom a tvrdením, že pri prvom sexe nemôžete otehotnieť. Vravelo si to už množstvo 16-ročných dievčat, ktorým teraz doma pobehujú deti. Kondóm nás chráni aj pred pohlavne prenosnými chorobami. Znížite tak riziko negatívnych dôsledkov, ktoré môžu vzniknúť už aj pri prvom sexe. Ak sa hanbíte, prenechajte nákup kondómu na partnerovi.   

Krok číslo 5: Čítajte

Pred prvým milovaním si prečítajte čo najviac informácii na internete. Dopredu sa pripravíte na to, čo vás bude čakať. Zistite všetko o bolesti, či ju prežíva každá žena a ako je to s krvácaním a pretrhnutím panenskej blany. Každá žena zažíva odlišné prvé milovanie. Nikdy sa sto percentne nepripravíte na všetky možnosti. Celý postup však budete mať v hlave a nebudete sa zbytočne stresovať. Nikdy neviete, ktorý scenár sa udeje práve vo vašej posteli.

5.00 avg. rating (96% score) - 2 votes