Ako správne sexovať? Vyhnite sa najväčším trapasom!

Táto otázka trápi hlavne začínajúcich milencov, odpoveď na ňu však nie je vôbec jednoduchá. Pripravili sme si pre vás zopár tipov, ktoré vám pomôžu nakopnúť váš sexuálny život a vyhnúť sa trápnym situáciam v posteli.

Ako teda správne sexovať?

Návod a tipy, ako správne sexovať

Nepomýľte si vagínu s análom

Tento celkom častý trapas sa stáva najmä panicom, ktorí sa milujú po prvýkrát a pri sexe sa omylom snažia zasunúť penis do análu namiesto do vagíny. Nepochybujte o tom, žena si to všimne a samozrejme chlapca na to upozorní. Dojem z prvého sexu však môže byť nadobro skazený.

Aby ste pri vašom debute neboli nervózni, prečítajte si náš článok Ako sa pripraviť na prvý sex.

Ak sa chcete vyhnúť podobným nedorozumeniam, pred prvým milovaním si prezrite obrázky alebo videá so ženskou vagínou. Ako súčasť prípravy môžete brať aj predohru. Od bozkávania a lízania pŕs prejdite rukou k ženskému pahorku a prstami jemne prechádzajte po klitorise až k vaginálnemu otvoru. Spravíte si tak reálnu predstavu, kde sa ktorý otvor nachádza. Pomôcť si môžete aj týmito obrázkami rôznych typov vagín.

Pozrite si, ako to môže dopadnúť, keď si chalan pomýli vchod 😀

Je anál zakázaný?

Milovať sa cez anál je úplne normálne. Mnohé ženy sa však tomuto sexu vyhýbajú, zdá sa im nepríjemný, špinavý a bolestivý. Dodržaním pár jednoduchých pravidiel si však análny sex môžete spríjemniť a vyhnúť sa nepríjemnostiam:

  1. Nemilujte sa, ak sa vám treba vyprázdniť – análny sex je vhodnejší po vyprázdnení sa a osprchovaní, ktoré by malo byť účinné. Vyhnete sa tak nemilým prekvapeniam v podobe nečakanej stolice. Ak sa bojíte aj napriek tomu, že ste boli pred sexom na wc, skúste si spraviť výplych klystírom. S ním však veľmi opatrne, na jeho zavedenie potrebujete zručnosť a narušiť si ním môžete aj prostredie v črevách.
  2. Pripravte sa psychicky – skúste si v mysli predstaviť, ako do vášho análu vniká partner. Navoďte si príjemné myšlienky a skúste si predstaviť pôžitok.
  3. Nezabudnite aj na fyzickú prípravu – ak sa chcete vyhnúť bolestiam, skúste sa sami precvičovať. Análny otvor je úzky, preto zväčša bolí. Na jeho rozťahovanie môžete zo začiatku používať prsty a postupne ich pridávať. Existujú tiež análne dildá a vibrátory, ktoré sa zvrchu nadol rozširujú, ich zasúvaním sa tak otvor postupne rozširuje.
  4. Používajte lubrikačný gél – pri vnikaní samozrejme nezabudnite na gél. Narozdiel od pošvy sa v anále nenachádzajú žľazy, ktoré by prostredie zvlhčovali, vyhnúť bolesti vám tak pomôže lubrikačný gél.

Riziká s spojené s análnym sexom

Pri análnom sexe by ste si mali dávať pozor na zlatú žilu, ktorej vznik môže spôsobiť drsné zaobchádzanie. Tiež môže dôjsť k poškodeniu prirodzených reflexov, ktoré bránia úniku stolice. Ďalším rizikom je už spomínaný klystír.

Análny sex môže byť aj príjemný

Aká je ideálna dĺžka sexu?

Tak na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Občas stačí rýchlovka na 5 minút, niekedy trvá milovanie pol hodinu, hodinu, niekto strávi v posteli celý deň a miluje sa niekoľko hodín.

Dĺžka času je individuálnou záležitosťou, je však dôležité, aby si partneri sadli a spravili sa naraz. Na výdrži sa však dá popracovať. Často pomáha, keď začnete myslieť na niečo menej sexi, ako napr. na pracovné povinnosti alebo ako musíte umyť riad.

Pomôcť môže aj klasická masturbácia.

Myslite na ochranu

Jednou zo základných vecí, na ktorú by ste nemali zabúdať, je ochrana nielen pred neželaným otehotnením, ale aj pohlavnými chorobami.

Kondóm

Na výber máte viacero možností. Od hormonálnej antikoncepcie, cez vnútromaternicové teliesko, ženskú bariérovú antikoncepciu, mužské prezervatívy, prerušovanú súlož a iné. Žene sa tiež oplatí sledovať plodné dni. Niektoré prostriedky sú účinnejšie, niektoré menej, dôležité je vybrať si taký, ktorý partnerom dokonale sadne a nebráni ani jednému pri sexe ani v zdraví.

Nájsť správny návod, ako sexovať neexistuje. Každý však časom príde na to, čo jeho a partnera či partnerku vzrušuje najviac. Treba skúšať a nebáť sa experimentovať s novými polohami až kým neobjavíte také, ktoré vás privedú k vytúženému orgazmu.

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote