Kvapôčky lásky: môžem z nich otehotnieť?

Hovorí sa, že sex s kondómom je ako lízať zmrzlinu cez sklo. Baby nechcú brať antikoncepčné tabletky, lebo to nepriaznivo pôsobí na ich hormonálnu rovnováhu. A práve vtedy prichádza na rad prerušovaná súlož.

Kvapôčky lásky

Prerušovaná súlož ako jediné riešenie

Pokiaľ neznášate kondómy, partnerka odmieta tabletky a žiadne ďalšie možnosti antikoncepcie neprichádzajú do úvahy, uchýlime sa k menšiemu zlu – prerušovanej súloži. Pointa je jednoduchá. Vytiahnuť ho z partnerky skôr, ako sa urobíte. Pokiaľ neviete svoj vrchol kontrolovať, radšej to ani neskúšajte.

Stačí ak vytiahnete penis o niekoľko sekúnd neskôr a dieťa je na svete. Pri takomto sexe máme však iného nepriateľa. Kvapôčky lásky.

Čo sú kvapôčky lásky?

Kvapôčky lásky majú poetický názov, ale ich následky už také príjemné nie sú. Vznikajú ešte skôr ako nastane ejakulácia. Určite ste si všimli, že keď masturbujete a blíži sa váš vrchol, vyjde z vás pár kvapiek ejakulátu. To sú slávne kvapôčky lásky.

Hoci stihnete penis vytiahnuť z partnerky pred vyvrcholením, kvapôčky sa dostanú do jej tela ešte skôr. Pokiaľ chcete súložiť bez ochrany, tejto situácii sa nevyhnete. S kvapôčkami lásky súvisí dôležitá otázka. Môže vďaka nim partnerka otehotnieť?

Kvapôčky lásky a tehotenstvo

Žena môže otehotnieť z kvapôčiek lásky, ale nedeje sa to veľmi často. Existuje len malé percento otehotnení, ktoré vznikli týmto spôsobom. To však neznamená, že si pri sexe nemáme dávať pozor!

Už dávno vieme, že táto predejakulačná tekutina obsahuje menšie množstvo spermií ako samotný ejakulát. Vo výslednom ejakuláte sa nachádza až 100 miliónov spermií. Na porovnanie, v kvapôčkach lásky ich nájdeme „iba” okolo jedného milióna a menej. Na tehotenstvo však stačí jedna nezbedná spermia, ktorá sa dostane až k vajíčku. Preto niekedy aj z menšieho počtu vyprodukovaných spermií môže vzniknúť plod lásky.

Spermie potrebujú k oplodneniu vajíčka aj dostatočné množstvo tekutiny, ktoré ich sprevádza. Pri kvapôčkach lásky je hladina týchto tekutín nižšia, preto je aj riziko otehotnenia nižšie, no nie nulové.

5.00 avg. rating (97% score) - 3 votes