Masturbácia v tehotenstve – áno či nie?

Počas tehotenstva prechádza telo ženy rôznymi hormonálnymi zmenami. Tie majú vplyv aj na sexuálny apetít. Kým niektoré ženy libido úplne stratia, iným sa ešte znásobí. Mať sex počas tehotenstva je prirodzená a bezpečná vec. Ale ako je to s masturbáciou v tehotenstve?

Je masturbácia počas tehotenstva nebezpečná?

Cíti dieťa v brušku, že sa niečo deje?

Poväčšine nie. Dieťa je v brušku chránené akousi bublinou z plodovej vody. Táto voda slúži ako vankúšik. Akokoľvek sa žena pohne, vankúšik skopíruje jej pohyb a zmierni ho. Plod teda vie, že sa niečo deje, mierne to pocíti, ale netuší, že sa práve oddávate sexuálnym hrátkam.

Ak pri masturbácií dosiahnete orgazmus, plod to zaregistruje. Nastane jemné stlačenie v brušku. Nebojte sa, plodu sa nič nestane. Podobné stlačenie dieťatko zažíva aj pri chodení po schodoch.

Vyvolá orgazmus predčasný pôrod?

Masturbácia a sex sú úplne bezpečné v prvých mesiacoch tehotenstva. Neodporúčajú sa jedine v prípade rizikového tehotenstva, pokročilejšieho štádia, prípadne pri rôznych komplikáciáh, ktoré by mohli vyvolať predčasný pôrod.

Zťahy, ktoré vznikajú pri dosiahnutí orgazmu, môžu pomôcť pri vyvolaní pôrodu. Preto sa odporúča ženám, ktoré prenášajú plod dlhšiu dobu, aby masturbovali alebo mali sex s partnerom.

Pokiaľ máte bezproblémové tehotenstvo, pokojne masturbujte! Je to skvelý spôsob ako sa zbaviť napätia a uvoľniť sa.

Môžem masturbovať s erotickými hračkami?

Vibrátory, dildá a penisy sú povolenými pomôckami pri masturbácií v tehotenstve. Koniec koncov, predstavujú iba umelé verzie skutočného partnerovho penisu. Predtým ako ich použijete a vsuniete ich do svojej vagíny, presvečte sa, že sú perfektne čisté.

Ak použijete erotické hračky, ktoré sú vyrobené čisto zo silikónu, dezinfikujte ich vo vriacej vode. Po 10 minútach ich vyberte a poriadne osušte. Ak použijete vibrátor, umyte ho pod prúdom teplej vody antibakteriálnym mydlom. Svoje hračky by ste mali umývať po každom použití. Ak by sa dostali do vagíny baktérie alebo infekcia, mohli by narobiť nežiadúce problémy plodu.

Vždy používajte pri masturbácií v tehotenstve dezinfikované hračky a nevsúvajte ich príliš hlboko.

Masturbácia počas tehotenstva

Vždy používajte pri masturbácií v tehotenstve dezinfikované hračky

Môžem si dráždiť bradavky?

Môžete a dokonca musíte! Prsia sa plnia počas tehotenstva mliekom, čo ich robí ešte citlivejšími. Ak ste mali radi, keď vám partner stláčal bradavky a hladil prsia, v tehotenstve to budete milovať!

Pripravte sa na “prvé mlieko”. Pri dráždení pŕs a bradaviek v treťom trimestri, môžu vaše prsia vyprodukovať pár kvapočiek mlieka. Toto mlieko sa nazýva kolostrum alebo aj mledzivo. Ak vám to neprekáža, neprestávajte! Pokiaľ vám tento únik mlieka nevyhovuje, sústreďte sa na iné časti svojho tela.

Dráždenie bradaviek

Môžem po orgazme krvácať?

Nezľaknite sa ak po masturbácií objavíte pár kvapôčiek krvi. V období tehotenstva je maternica pretkaná väčším množstvom krvných ciev. V celej panvovej oblasti prebieha zvýšený prietok krvi. Čím viac sa blíži termín pôrodu, tým viac je krčok maternice citlivý. To všetko spôsobuje slabé krvácanie pri masturbácií alebo pohlavnom styku. Je to však celkom bežné. Ak máte obavy, poraďte sa svojou gynekologičkou.

Ak ste mali pred otehotnením menšiu chuť na sex alebo problém dosiahnuť orgazmus, tehotenstvo to všetko môže napraviť! Väčšina žien zažíva silnejší orgazmus a zvýši sa im chuť na sex.

Nebojte sa masturbácie v tehotenstve. Dotýkajte sa svojich pŕs, ktoré vás okamžite dostanú do tej správnej nálady. Myslite stále aj na plod vašej lásky. Nemasturbujte s inými predmetmi ako sú vibrátory alebo dildá, pri každej bolesti ihneď prestaňte a vyskúšať môžete aj masturbáciu v sprche s prúdom teplej vody. Vyhnite sa však extrémom, príliš drsnej masturbácii a v prípade akýchkoľvek komplikácií sa ihneď poraďte s lekárom.

5.00 avg. rating (97% score) - 3 votes