Ako na romantický sex? Prečítajte si naše tipy

U každého človeka sa môže požiadavka na romantický sex líšiť. Romantika sa nám zvyčajne spája so ženským pohlavím, no nemusí to byť vždy tak. Zaškatuľkovanie romantiky ako niečoho typicky ženského určite neplatí, hoci ženy si na romantickom milovaní dajú záležať o trochu viac.

Čo si pod romantickým sexom predstaviť?

Existuje niekoľko miest, vecí a situácií, ktoré milovaniu dodávajú charakter romantickosti. Medzi ne určite patrí milovanie na pláži za letnej tropickej noci, sex na kožušine pred horiacim krbom na zasneženej chatke, posteľ pokrytá lupeňmi ruží, horiace sviečky, lízanie čokolády či šlahačky z partnerovho tela a pod. Pre niekoho gýč, pre niekoho dokonalá predstava romantického večera.

Romantika na chate

Romantika nie vždy vyjde

Pri romantickom sexe sa však niekedy vôbec netreba spoliehať na gýčové predstavy. Možno vás prekvapí, ale takéto milovanie nie vždy dopadne tak, ako si predstavujeme.

Napríklad, ak sa plánujete milovať na pláži, mali by ste si vziať dobrú podložku. Ak je pláž kamenná, tlačiace okrúhliaky môžu hlavne partnerke sex znepríjemniť. Pozor si dajte aj na piesok, tieto drobulinké kamienky asi žiadna žena nechce nájsť vo svojich intímnych partiách. Ak nejde skutočne o osamotenú pláž, rátať by ste mali aj s nečakanými návštevníkmi, ktorí možno prišli na pláž v podobnom záujme.

Ak plánujete mať sex na zimnej chatke, myslite na to, že po vyzlečení sa zo svetra vám môže byť chladno, preto si pred užívaním viac zakúrte.

Sviečky sú jedna z vecí, ktoré dokážu zmeniť atmosféru v miestnosti. Dajte si však pozor na ich rozmiestnenie. Nestavajte ich v blízkosti miesta, kde sa plánujete milovať. Počas aktu ich totiž jeden z vás môže skopnúť a hasenie plamienkov a vyliaty vosk vám romantiku istotne pokazia.

Kedy ide o romantický sex?

Pre niekoho tento pojem zahŕňa dlhú predohru a následné pomalé nežné milovanie sa v posteli. Ďalší má v predstave nečakaný vášnivý sex plný bozkov a dotýkania sa. Pre iných je v romantickom večeri zahrnutá aj večera v dobrej reštaurácii s kvalitným vínom a dezertom a prechádzka nočným mestom, teda hlavne spoločný čas strávený s človekom, ktorého ľúbia. Podaktorí si užívajú najradšej romantiku na dovolenkách, v hoteloch či na nových miestach.

Takmer všetkým však ostáva romantické milovanie v pamäti ako jedno z najkrajších.

Na čo myslieť, aby romantika vyšla

Ak chcete, aby bol večer romanticky ladený, zabudnite na hádky a spory, nevyvolávajte zbytočne konflikty, kroťte svoj hnev a nespokojnosť. Skúste tiež zabudnúť na stres, zbytočne nekontrolujte čas na hodinkách, upokojte sa a užívajte si momenty. Vypnite si pracovný mobil, odložte firemné záležitosti. Buďte pozorní, konverzujte, pýtajte sa na potreby druhého.

Chceli by ste niečím prekvapiť svoju partnerku/partnera?

Každý najlepšie vie, čo jeho polovička obľubuje. Podľa toho mu alebo jej skúste pripraviť niečo, na čo bude dlho spomínať. Skúste sa naopak vyhnúť veciam, ktoré by mohli partnera či partnerku naštvať, aj keby ste mali oželieť napr. jednu cigaretku či cesnakové hrianky.

Oblečte si prádlo, ktoré má na vás priateľ/ka najradšej, pustite obľúbenú hudbu, stlmte svetlá, pripravte večeru. Prekvapiť tiež môžete masážou či menším striptízom alebo si pustite film.

Pri sexe by ste sa mali cítiť pohodlne, preto pripravte veľa vankúšov a diek. Užite si predohru a pri milovaní nezabúdajte na dotyky a hlavne bozkávanie sa. Práve bozky robia sex romantickým.

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote