Aj mužská obriezka má svoje výhody

Na mužskú obriezku sú vo svete rôzne názory. Niektorí ľudia ju zavrhujú, iní si ju zas nevedia vynachváliť. Podľa najnovších zistení však obriezka vôbec nemá vplyv na pohlavný styk. Jednoducho, buď ste v posteli borec alebo nie.

Mužská obriezka

Prečo sa robí obriezka?

Mužská obriezka je úplne bežnou súčasťou života v židovskej s islamskej komunite. Dokonca sa vyskytuje aj v niektorých kmeňoch v Afrike a Austrálii. Práve v Austrálii sa verejnosť voči nej ohradila a chcú ju úplne zrušiť.

Obriezka sa však nerobí iba z náboženských dôvodov. Niekedy je to nevyhnutný zdravotný zákrok, napríklad keď je predkožka príliš tesná a nedá sa stiahnuť dole. Hlavne v afrických kmeňoch sa odporúča starším chlapcom ako prevencia voči pohlavne prenosným chorobám. Stále však platí, že jej výhody prevažujú nad rizikami.

Hlavné výhody obriezky

Medzi hlavné dôvody, ktoré by vás mali presvedčiť na podstúpenie tohto kozmetického zákroku, patrí jednoznačne hygiena. Tá je s penisom bez predkožky jednoduchšia. Lepšie a dôkladnejšie umyjete svoj nástroj lásky. Hlavne umyjete časti, ktoré inak zostávajú skryté.

Rovnako znižujete riziko vzniku infekcie močových ciest. Celkovo je riziko tohto ochorenia u mužov nízke, ale častejšie sa vyskytuje u neobrezaných mužov. Niektoré takéto infekcie môžu v horších prípadoch prerásť až do rakoviny obličiek.  

Ak chcete znížiť riziko pohlavne prenosných chorôb, nechajte sa obrezať. Africké kmene vedia, prečo tento úkon odporúčajú. Hoci je riziko HIV ochorenia v tomto prípade nižšie, stále však nie je nulové. Používajte preto pri pohlavnom styku kondóm.

Nebezpečná ženská obriezka

Obriezka nie je len mužskou, ale aj ženskou záležitosťou. Nepochybne však patrí medzi nebezpečnejšie zákroky a svetovou zdravotníckou organizáciou je označovaná aj ako mrzačenie ženských pohlavných orgánov.

Ženská obriezka je súčasťou kultúry v mnohých afrických kmeňoch, kde sa často vykonáva v zlých hygienických podmienkach. Žena počas tohto rituálu príde o svoj klitoris aj vnútorné pysky ohanbia. Tento zákrok spôsobuje ženám celoživotné problémy ako krvácanie, problémy s otehotnením alebo pôrodom a tiež znižuje schopnosť ženy užiť si pohlavný styk.

4.33 avg. rating (87% score) - 3 votes