Čo s natrhnutou predkožkou?

Natrhnutie predkožky nemusí vždy vzniknúť iba po sexe. Neopatrná manipulácia s penisom, ale aj vrodené problémy dokážu potrápiť každého muža. Viete, ako sa tomuto problému vyhnúť a ako ho rýchlo vyriešiť?

Kedy sa predkožka natrhne?

Je viacero spôsobov, kedy sa môže predkožka natrhnúť. Jedným z nich je sex alebo masturbácia. Obzvlášť ak holdujete drsným hrátkam, pri ktorých si nedávate pozor. Silným prirážaním sa môže predkožka ľahko natrhnúť.

Už od malička sa „cvičí” s predkožkou malých chlapcov a pomaličky sa sťahuje dole. Postupne sa odlepuje od žaluďa. Sťahovanie predkožky v mladom veku zabezpečí jej pružnosť a zabráni jej natrhnutiu v budúcnosti. Niekedy sa však predkožka nedá celkom stiahnuť (tzv. fimóza). V miestach, kde sa predkožka spája so žaluďom sa vysušuje. Vysušená časť má vyššiu tendenciu k natrhnutiu hlavne pri pohlavnom styku.    

Ako sa predkožka natrhne?

Nepredstavujte si natrhnutie tak, že vám úplne odpadne. Predkožka sa natrhne len o pár milimetrov. Malá ranka však spôsobuje veľkú bolesť. Natrhnutá predkožka neznamená koniec sveta. Pripravte sa na silnú bolesť, mierne krvácanie a menšie muky.

Pri pohlavnom styku sa natrhne hneď na začiatku. Po vsunutí do vagíny zostáva predkožka nehybná. Spoznáte to tak, že ucítite bolesť. Chvíľu to trvá, ale po pár pohyboch dnu a von sa predkožka rozhýbe a všetko prebieha ľahko. Po skončení milovania je však žaluď s predkožkou podráždený, začervenaný a bolestivý.

Ako vyliečim natrhnutú predkožku?

Natrhnutú časť sa nesnažte úplne odtrhnúť od žaluďa. Spôsobíte si silné krvácanie. V prvom rade zachovajte pokoj. Najideálnejšia liečba natrhnutej predkožky je ležanie v posteli. Natierajte si ranku nechtíkovou mastičkou. Nechtíková mastička je zázračný všeliek. Masť pomáha pri liečení ekzémov, akné, preležaninách, modrinách a aj pri natrhnutej predkožke.

Bylinky patria medzi základ domácej lekárne. Okrem nechtíka pomôže vyliečiť natrhnutú predkožku aj kamilkový čaj. Samozrejme sa pri liečbe intímneho problému nepije. Namočte vatu do čaju a prikladajte si ju na poranené miesto. Opakujte to párkrát za deň. Po týždňovej liečbe budete môcť opäť sexovať alebo masturbovať jedna radosť. Ak neveríte bylinkám, vyskúšajte kalciovú masť, ktorú zoženiete v každej lekárne.     

Natrhnutá predkožka nie je smrteľný problém. No návšteva lekára sa oplatí aj v tomto prípade. Ak sa vám predkožka natŕha príliš často, prípadne ju neviete celkom stiahnuť, určite by ste sa mali poradiť u profesionála.

5.00 avg. rating (94% score) - 1 vote